برخلاف انواع روغن های موجود در بازار که باعث ایجاد بیماری های قلبی و گرفتگی عروق می شود روغن زیتون یکی از درمان های موثر برای بیماری های قلب است. این به دلیل وجوود اسیدهای چرب تک زنجیری است که برای حل شدن آن چربی های انباشته شده در عروق را حل می کنند.

تاثیرات بر بینایی و مفاصل

همچنین ویتامین E یکی از بهترین عوامل افزایش قدرت بینایی است که امروزه با توجه به افزایش میزان استفاده از دستگاههای دیجیتال و تاثیرات آنها بر بینایی افراد می تواند به کاهش التهابات چشمی کمک زیادی کند.

زیتون باعث کاهش درد مفاصل و التهابات مفصلی می شود و می تواند در بیماری هایی مانند نقرص را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و همچنین با کمک به جذب کلسیم مواد غذایی دیگر باعث کاهش احتمال ابتلا به پوکی استخوان می شود. به همین دلیل معمولا پیشنهاد می شود به همراه ماهی از زیتون و یا سالاد به همراه روغن زیتون استفاده شود. پیشنهاد میکنیم در فصل بهار حتما زیتون را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید زیرا علاوه بر کمک به جذب ویتامین ها و کلسیم از آلرژی های بهاری که بسیار شایع است جلوگیری میکند.

زیتون سیاه

زیتون سیاه بسیار گوشتی و لذیذ است و به صورت کنسروی و فله در بازار موجود است. این نوع از زیتون دارای میزان قابل توجهی آهن است که برای خونسازی در بدن بسیار مفید است و پیشنهاد می شود افرادی که دارای کم خونی هستند از این نوع از زیتون استفاده کنند.هم چنین زیتون سیاه باعث اکسیژن رسانی به بافت های بدن به خصوص پوست و مو می شود و باعث شاداب شدن و افزایش رطوبت آنها می شود.

ویتامین E موجود در روغن زیتون از اثرات خطرناک اشعه UV برروی پوست و مو و پیری زودرس آن جلوگیری می کند. اگر میخواهید آفتاب بگیرید و از ویتامین D موجود در اشعه های خورشید استفاده کنید حتما از روغن زیتون برای محافظت از پوست خود استفاده کنید. برای تقویت مو نیز می توانید روغن زیتون را به همراه یک زرده تخم مرغ برروی موهای خود به مدت 10 دقیقه بگذارید و سپس موهای خود را بشویید تا از تاثیر آن شگفت زده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *