فست‌فودها، چه خوب چه بد، چه خوشمان بیاید چه نیاید، واقعیت دنیای امروز هستند و رژیم غذایی ما را تغییر داده‌اند، اگر می‌خواهید فست‌فود کم‌خطرتری بخورید، بهتر است به برخی نکات توجه کنید. منوی فست‌فود، جذاب و رنگارنگ است و طیف وسیعی از خوراکی‌ها را دربرمی‌گیرد. این منو آنقدر متنوع است که گاهی در انتخاب غذای مناسب سردرگم می‌شویم.فراموش نکنید که این دستورات برای افراد کاملا سالم است و افرادی که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند، باید رژیم غذایی خاص خود را داشته باشند.

ساندویچ‌های برگر

به‌طورکلی همبرگرها به‌مراتب از سوسیس‌ها و کالباس‌ها بهتر هستند زیرا مواد نگه‌دارنده ندارند ولی باید سعی کنیم برگرهایی که انتخاب کنیم که از نوع مرغوب باشند و یا به فست فود و رستورانی مراجعه کنیم که انواع مرغوب برگر را انتخاب می‌کنند.

پیتزای سبزی‌ها

پیتزا سبزی بی‌نظیرترین نوع پیتزا است و برای کسانی که به دنبال یک فست‌فود سالم هستند، بهترین انتخاب به شمار می‌آید.

Untitled-6
pitza
morgh
berger

چیزبرگر

اگر فرد مشکل چربی و اضافه‌وزن نداشته باشد، نسبت به همبرگر معمولی به‌خصوص برای جوانان غذای کامل‌تری به‌حساب می‌آید؛ زیرا چیزبرگر می‌تواند برای جوانانی که کمتر لبنیات مصرف می‌کنند، تأمین‌کننده کلسیم باشد. یک ساندویچ چیزبرگر دارای هر 4 گروه غذایی یعنی پروتئین، لبنیات، غلات و سبزی‌ها است.

ساندویچ هات‌داگ

به دلیل اینکه سوسیس ساندویچ هات‌داگ در روغن سرخ نمی‌شود و معمولاً آن را کبابی می‌کنند، نسبت به ساندویچ سوسیس که در روغن سرخ می‌شود، انتخاب بهتری است.

ساندویچ رست‌بیف - استیک

جزو ساندویچ‌های خوب طبقه‌بندی می‌شوند چون مواد نگه‌دارنده ناسالم ندارند.

ساندویچ کباب‌ترکی

کباب‌ترکی سالم‌ترین ساندویچ‌ها به شمار می‌آید به‌شرط‌ اینکه هنگام سرو به آن‌ها سس مایونز اضافه نشود و بدون خیار شور سرو شود. درمجموع کباب‌ترکی مرغ از کباب‌ترکی گوشت بهتر است.

مرغ‌های سوخاری و بریانی

تلاش ما باید این باشد که از موادی که با روغن داغ سرخ می‌شوند دوری‌کنیم؛ بنابراین مرغ‌های بریانی یک غذای سالم و مقوی محسوب می‌شوند. مرغ سوخاری هم باید با حداقل روغن و در روغن مناسب سرخ شود. معیار بدی روغن هم این است که یا سیاه شود یا دود از آن بلند شود یا بدبو شود.

قارچ سوخاری - میگوی سوخاری

نکته مهم این است که خاصیت میگو و قارچ سوخاری به دلیل اینکه در یک پوشش قرار می‌گیرد و غیرمستقیم حرارت می‌بیند، نسبت به میگو و قارچ سرخ‌شده بیشتر حفظ می‌شود. در آخر به این توجه کنید که فست فود باید از مواد مرغوب و مطمئن تهیه شود وگرنه سرشار از مضرات پنهان خواهد بود که سالها بعد گریبان گیرتان می‌شود، پس اگر خودتان فست فود تهیه می‌کنید حتماً از مواد مرغوب تهیه کنید و یا به فست فود و رستورانی مراجعه کنید که از مواد اولیه سالم و مرغوب استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *